Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, związanym z kompleksową i wielopłaszczyznową opieką prawną, zespół Kancelarii Lesta prowadzi także sprawy z zakresu:

  • Prawa cywilnego: o zapłatę, windykacja należności, służebność przesyłu, spadki;
  • Prawa rodzinnego: rozwody, separacja, alimenty, ustalenie kontaktów z dzieckiem;
  • Prawo karne: reprezentacja pokrzywdzonych w wypadkach komunikacyjnych.

Przykład pomyślnie zrealizowanej sprawy: Do Kancelarii Lesta zgłosili się rodzice 13 – letniego Marka, który jadąc na rowerze wjechał pod samochód i doznał przy tym rozległych obrażeń ciała. Względem kierującego pojazdem toczyło sie już postępowanie karne, jednak jego obrońca całą winę zrzucał na małoletniego Marka. Jak wskazywał obrońca, chłopiec bezmyślnie przejeżdżał rowerem w poprzek drogi, nie zwracając uwagi na nadjeżdzajacy samochód.

Widząc ryzyko porażki procesowej, prawnicy Kancelarii Lesta niezwłocznie przystąpili do postępowania karnego. W trakcie procesu dowiedli, że kierowca poruszał się ze zbyt dużą prędkością w terenie zabudowanym. Następnie prawnicy Kancelarii udowodnili, że gdyby kierowca jechał z przepisową prędkością, to zdążyłby zahamować i do wypadku by nie doszło. Argumentacja ta przekonała sąd, który uznał kierowcę za winnego spowodowania wypadku. Następnie prawnicy Kancelarii Lesta uzyskali do chłopca wysokie zadośćuczynienie i odszkodowanie.